DR. EMILOVA’NIN KLINIĞI
sagliga giden dorğu yol

78 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Sağlığımıza kavuşmak için uzmanlardan yardım almak ve uygun ortamda bulunmak şarttır.

Ekim – Haziran ayları arasında kliniğimiz, Bulgaristan’ın en büyük deniz şehri olan Varna’nın 10 kilometresinde bulunan “Sant Sant Konstantin & Elena” tatil köyünde hizmet vermektedir. Hastalar dört yıldızlı Aqua Azur otellerinde ağırlanır. Sahilin hemen yakınında bulunan geniş park alanı, yeşil ve mavinin eşsiz uyumuyla sakin ve huzur verici bir çevre ortamı yaratır. Kaplıca merkezinde deniz ve kapalı ve açık termal su havuzu, değişik su tedavileri, çamur banyoları, sauna, masaj, solaryum, fitness, elektroterapi ve inhalasyon gibi prosedürlerden faydalanabilirsiniz.

Temmuz ve Ağustos aylarında kliniğimiz, Balkan yarımadasının en büyük turistik tesislerinden biri olan beş yıldızlı Borovets Hills Oteline taşınır. Başkent Sofya’nın 73 km uzaklığındaki Borovets Dağ Turizm Merkezinde bulunan otel, deniz seviyesinden 1500 m yüksekliktedir. Misafirlerini en iyi şekilde ağırlamak için Borovets Hills Oteli kapalı havuz, solaryum, buhar banyosu, sauna, jakuzi, masaj, fitness, kuaför ve at binişleri gibi hizmetler ve olanaklar sunar.

Wellness Clinic Dr. Emilova – Bulgaria, Saints Constantine and Helena resort, Aqua Azur Hotel

Sağlık durumunun incelenmesi ve tam teşhis konulması tedavide kullanılacak olan kişiye özel yöntemlerin belirlenmesinin temelindedir. Bundan dolayı ve de terapinin etkisini değerlendirmek amacıyla Dr. Emilova’nın kliniğinde en modern cihazlarla değişik tahlil ve tetkikler uygulayarak, en yüce hedefimiz – sağlığı korumak doğrultusunda, programların hiç bir riske maruz kalınmadan tatbik edilmesini temin ediyoruz.

thumb med08Laboratuvarda Yapılan Kan Tahlilleri – Her hastada kliniğe geldiği gün ve klinikteki 20. gününde aşağıdaki değerler ölçülür: hemoglobin, alyuvarlar, akyuvarlar, hematokrit, trombositler, LY%, MID%, GR%, MCV, MCH, MCHC, RDW, MPV, Pct, PDW, eritrosit çökme hızı, kolesterol, HDL, LDL, VLDL , trigliselidler, glikoz, kreatinin, GGT, total bilirubin, total protein, ürik asit. Gerekli görüldüğünde ek kan tahlillerine de başvurulur, örneğin elektrolitler, hormonlar, antikorlar, cancer marker’lar (tümor belirteçleri), idrar tahlili ve mikrobiyolojik salgı analizi.

Body Empedans Analizi – Vücut bileşimini incelemek için “Tanita” cihazı ile yapılan elektronik analiz. Bu cihaz sayesinde net vücut ağırlığınız tespit edilir ve vücut kitle endeksi ile vücuttaki yağ ve sıvı oranları hesaplanarak ilgili norm değerleri ile karşılaştırılır. Ölçümler sağlık merkezinde tedaviye alınan herkese tedavinin başında, programın 10. ve 20. günlerinde ve yeniden beslenme rejimine geçildiğinde uygulanır.

Karın Organları Ekografisi – Karın organlarının (karaciğer, safra kesesi, pankreas, dalak, böbrekler, böbrek üstü bezler, idrar torbası, erkeklerde prostat, kadınlarda rahim ve yumurtalıklar) analizinde uygulanan ultrasonik görüntüleme yöntemidir. Tetkik, kliniğe alınan bütün hastalara tedavinin başında, programın 20. gününde ve tekrar beslenmeye başlandıktan sonra uygulanır.

Tiroid Bezi Ekografisi – Tirod bezi fonksiyonlarını incelemekte kullanılan ve iltihaplanma, kistler, düğümler, genel olarak büyüme ve tiroid bezi ile ilgili hormonal bozukluklarda önerilen ultrasonik görüntüleme tekniğidir.

Süt Bezleri Ekografisi – Süt bezlerinin incelenmesinde kullanılan, mastopati, memede kitle oluşumları ve meme kanserinin erken teşhisi için önerilen ultrasonik görüntüleme yöntemidir.

thumb med04Kan Damarlarına Doppler Sonografisi – Boyun, baş ve ekstremitelerde (kollar ve bacaklar) değişik nedenlerden kaynaklanan kan dolaşımı bozukluklarını teşhis etmeye yönelik ultrasonik yöntemdir. Migren, nedeni bilinmeyen baş ağrıları, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp ve beyin krizi sonrası durumun takibi, kanda yüksek yağ oranları gibi tanılarda ve 40 yaş üzeri kişilerin ve sigara kullananların yaptırması uygundur.

Kemik Dansitometre – Kol ve bacak kemik yoğunluğunu ölçmek için kullanılan ultrasonik metot. Osteoporozun teşhisinde ve kontrolünde en güvenilir araçtır. Sık sık tekrarlanan ve kolayca meydana gelen kemik kırılmalarında, kemik ağrılarında, hormonal bozukluklarda ve menopozdan çıkan kadınlara tavsiye edilir.

Elektrokardiyografi (EKG) – Kalbin elektro fizyolojik fonksiyonunu ölçmeye yöneliktir. Bütün hastalara kliniğe geldikleri zaman ve tedavileri sırasında gerekli görüldüğünde uygulanır.

Ekokardiyografi – Kalbin - morfoloji, kapakçıkların durumu ve kan pompalama gücü incelenmesinde kullanılan ultrasonik görüntüleme yöntemidir. Yüksek tansiyon, iskemik kalp hastalıkları, kalp yetmezliği, kalp kapakçığı hastalıklarında ve hızla kilo alan kişilere önerilir.

Holter EKG – Kalbin 24 saatlik süre içinde çalışma düzenini takip etmek için cihaz yardımıyla uygulanan ölçüm tekniğidir. Kalp çarpıntısı ile kalbin “teklediği” hissi ve değişik nedenlere bağlı ritim bozukluklarında önerilir.

thumb med12Doğum ve Kadın Hastalıkları Muayeneleri ve Konsültasyonları – Beraberindeki jinekolojik sorun ve hastalıklarda. İntravajinal jinekolojik ve ekografik muayene olanakları, mikrobiyolojik tetkikler, PAP testi, hormon testleri, RİA (spiral) takmak ve çıkarmak.

Spirometre – Akciğerlerin solunum fonksiyonlarını incelemek için uygulanan cihaz yöntemidir. Uzun yıllar sigara kullanan kişilere, astım bronşit, kronik bronşit, tekrarlanan pnömoni ve belirgin şekilde şişmanlamalarda önerilir.

Sindirim Sistemi Endoskopisi – Yemek borusu, mide, oniki parmak bağırsağı, kalın ve düz bağırsaklara sonda ile girilerek diagnostik ve terapötik müdahaleleri uygulama tekniğidir. Mide ülseri, gastrit, kolit, kalın bağırsak polipleri, divertiküller ve basur (hemoroit) belirtilerinde gereklidir.

thumb med01Çalışmalarımızda hastanın rahatsızlık belirtilerine odaklanmak yerine, hastamızı bedensel zihinsel ve ruhsal bileşenlerden teşkil tekdüze sistem olarak ele almaktayız. Bu açıdan baktığımızda da her hastalığın nedenlerini net olarak saptayabilir ve problemlerin aşılması konusunda kişiye özel öneriler geliştirebiliriz. Kliniğimizde zihin/duygularvücut iki yönlü ilişki üzerine hastalarımızın da dikkatini çeker, çünkü günümüzde yapılan birçok araştırmaya göre insanın negatif ruhsal ve duygusal hallerinden kaynaklanan psikosomatik hastalık vakaları gittikçe artmaktadır. Daha Hipokrat sağlıklı olmanın, hem kendinle hem de etrafındaki dünya ile uyum içinde yaşamayı başarmak demek olduğunu söylemektedir. Bizce de sağlık dinamik bir dengedir ve bu dengeyi ancak tabiat kanunlarına aykırı olmayan bir yaşam tarzı ile koruyabiliriz. Zihnimizde olanlar vücudumuzu da etkilemektedir ve tersi, bundan dolayı da insan kendini her açıdan tedavi etmelidir, hatta yaşadığı ve çalıştığı ortamları da dikkate alarak... Geleneksel tıbbın son başarıları ile doğa bilimi yöntemlerinin kanıtlanmış yararlarını bir araya getirerek, kliniğimizde bu dengeyi başarıyla koruyup geliştirdiğimize inanmaktayız. Bize göre resmi tıp ile tabiat arasında bir çelişki yoktur, bundan dolayı da arzumuz ve çabalarımız bunları sağlıklı bireyler olarak yaşamamıza yardımcı olan tek bir TIP içinde birleştirmektir.

Psikoterapi

Psikiyatri uzmanı tarafından yönetilen bu program esas tedavi eşliğinde daha başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Nevrozlar, depresyon, kronik yorgunluk, panik bozuklukları, uykusuzluk, duygusal labilite, anoreksi/bulimi durumlarında önerilir.

Fizik Tedavi ve Akupunktur

Klinikte fizik tedavi uzmanı tarafından tayin ve tatbik edilen akupunktur, ultrasonik, lazer ve elektroterapi teknikleri mevcuttur. Kas ve eklem ağrıları, travmalar sonrası iyileşme, artrit ve artroz, nevralji, sinir iltihapları, radikülit, diskopati ve kronik jinekolojik iltihaplanmalarda uygulanması önerilir.

Arındırıcı İyonoforez

thumb med10Zayıf elektrik akımı uygulayarak vücuttaki toksinleri deri üst tabakasına kadar çekerek oradan da dışarı atmaktır. Organizmanın genel performansını artırır, metabolizmayı tetikler ve kırışıkları azaltır.

Kolon Hidro Terapi

Kolon Hidro Terapi – kalın bağırsağın aparat yardımıyla temizlenmesidir. Kabızlık, kronik kolit, migren, kronik yorgunluk, alerjiler ve otoimmüniter hastalıklarda uygulanır. Bağırsak florasını düzenlemek amacıyla probiyotiklerin kullanımıyla birlikte uygulanmalıdır.

Probiyotik Tedavi

Probiyotik denilen ve büyük miktarda canlı Lactobacillus Bulgaricus bakterileri içeren özel gıdaların tüketimidir. Bu gıdalar bağırsak mikroflorasını düzenleyerek zehirli ve zararlı madde oluşumunu engeller ve güçlü bir iyileştirici ve yaşlanmayı geciktirici etki yaratır. Probiyotik tatbiki tek başına veya hidrokolon terapi ile birlikte yapılabilir.

thumb aza10Klinikte geçirdiğiniz zamanı, kaldığınız otelin hizmetleri arasında sunduğu su tedavileri ve iyileştirici ve rahatlatıcı etkisi olan diğer prosedürlerden de istifade ederek geçirebilirsiniz. Böylece tam konfor ve tatil modunda meyve terapisinin etkilerini güçlendirebilirsiniz.

Su Tedavisi (SPA) – whilrpool küveti (su altı masajı ve şifalı bitkilerle), inci küveti (su altı masajı ve şifalı bitkilerle), galvanik akımlı (tedavi amaçlı) küvet

Masajlar – klasik, refleks, lenf drenajı

İnhalasyonlar – deniz suyu ile, termal su ile, ilaçlarla

Çamur Banyoları – küçük çaplı uygulamalar, orta çaplı uygulamalar, tüm vücuda

Elektroterapi – manyetik alan, nemektrodin, yüksek titreşim, radar

Ultrasonik Dalgalar

thumb phys38Doğru olarak seçilen ve uygulanan hareket rejimi vücudun genel performansının artmasında önemli yer alır. Hareketler metabolizmayı kolaylaştırdığı için meyve terapisi ve diğer şifa terapilerinin etkilerini de artırır. Hareketler kan dolaşımını, sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını ve hatta sinir sisteminin fonksiyonlarını formda tutar. Biriken yorgunluk, bitkinlik ve gerginlik ortadan kalkar.

Kliniğimizde her hastanın sağlık durumu, kişisel imkanları ve yaşına göre değişik hareket rejimlerinin uygulanması tavsiye edilir. Her güne sabah jimnastiği ile başlanılır, daha sonra Dr. Emilova ile birlikte Tibet ve yoga ritüelleri uygulanılır. Haftalık programda ise, günlük gezi ve yürüyüşler, bazı günler dans sporları ve halk oyunları, callanetics, yoga, çin Si Gun jimnastiği ve su jimnastiği yer alır. Arzu edenlere her gün çevrede bulunan tarihi yerler ve doğa güzelliklerine ziyaretler düzenlenir.

78 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Emi17