DR. EMILOVA’NIN KLINIĞI
sagliga giden dorğu yol

146 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

thumb med01Çalışmalarımızda hastanın rahatsızlık belirtilerine odaklanmak yerine, hastamızı bedensel zihinsel ve ruhsal bileşenlerden teşkil tekdüze sistem olarak ele almaktayız. Bu açıdan baktığımızda da her hastalığın nedenlerini net olarak saptayabilir ve problemlerin aşılması konusunda kişiye özel öneriler geliştirebiliriz. Kliniğimizde zihin/duygularvücut iki yönlü ilişki üzerine hastalarımızın da dikkatini çeker, çünkü günümüzde yapılan birçok araştırmaya göre insanın negatif ruhsal ve duygusal hallerinden kaynaklanan psikosomatik hastalık vakaları gittikçe artmaktadır. Daha Hipokrat sağlıklı olmanın, hem kendinle hem de etrafındaki dünya ile uyum içinde yaşamayı başarmak demek olduğunu söylemektedir. Bizce de sağlık dinamik bir dengedir ve bu dengeyi ancak tabiat kanunlarına aykırı olmayan bir yaşam tarzı ile koruyabiliriz. Zihnimizde olanlar vücudumuzu da etkilemektedir ve tersi, bundan dolayı da insan kendini her açıdan tedavi etmelidir, hatta yaşadığı ve çalıştığı ortamları da dikkate alarak... Geleneksel tıbbın son başarıları ile doğa bilimi yöntemlerinin kanıtlanmış yararlarını bir araya getirerek, kliniğimizde bu dengeyi başarıyla koruyup geliştirdiğimize inanmaktayız. Bize göre resmi tıp ile tabiat arasında bir çelişki yoktur, bundan dolayı da arzumuz ve çabalarımız bunları sağlıklı bireyler olarak yaşamamıza yardımcı olan tek bir TIP içinde birleştirmektir.

Psikoterapi

Psikiyatri uzmanı tarafından yönetilen bu program esas tedavi eşliğinde daha başarılı ve kalıcı sonuçlar elde edilmesini sağlar. Nevrozlar, depresyon, kronik yorgunluk, panik bozuklukları, uykusuzluk, duygusal labilite, anoreksi/bulimi durumlarında önerilir.

Fizik Tedavi ve Akupunktur

Klinikte fizik tedavi uzmanı tarafından tayin ve tatbik edilen akupunktur, ultrasonik, lazer ve elektroterapi teknikleri mevcuttur. Kas ve eklem ağrıları, travmalar sonrası iyileşme, artrit ve artroz, nevralji, sinir iltihapları, radikülit, diskopati ve kronik jinekolojik iltihaplanmalarda uygulanması önerilir.

Arındırıcı İyonoforez

thumb med10Zayıf elektrik akımı uygulayarak vücuttaki toksinleri deri üst tabakasına kadar çekerek oradan da dışarı atmaktır. Organizmanın genel performansını artırır, metabolizmayı tetikler ve kırışıkları azaltır.

Kolon Hidro Terapi

Kolon Hidro Terapi – kalın bağırsağın aparat yardımıyla temizlenmesidir. Kabızlık, kronik kolit, migren, kronik yorgunluk, alerjiler ve otoimmüniter hastalıklarda uygulanır. Bağırsak florasını düzenlemek amacıyla probiyotiklerin kullanımıyla birlikte uygulanmalıdır.

Probiyotik Tedavi

Probiyotik denilen ve büyük miktarda canlı Lactobacillus Bulgaricus bakterileri içeren özel gıdaların tüketimidir. Bu gıdalar bağırsak mikroflorasını düzenleyerek zehirli ve zararlı madde oluşumunu engeller ve güçlü bir iyileştirici ve yaşlanmayı geciktirici etki yaratır. Probiyotik tatbiki tek başına veya hidrokolon terapi ile birlikte yapılabilir.


146 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Phys11