DR. EMILOVA’NIN KLINIĞI
sagliga giden dorğu yol

114 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

thumb aza09Klinikte uygulanan terapi ve koruyucu bakım amaçlı program her kişiye özel olarak hazırlanan beslenme rejimi eşliğinde iyileştirici ve rahatlatıcı prosedürler – sauna, masaj, su kürleri ve egzersizler içermektedir. Program özenli ve titiz doktor kontrolü altında gerçekleştirilir - muayeneler, değişik tetkikler, vücut ağırlığı, nabız, tansiyon ve 6 kritere göre idrar tahlili içeren günlük doktor ziyaretlerinin yanı sıra her hastanın özel terapisti vardır ve bu uzmana her zaman ve her konuda şikayetlerinizi sunabilir ve öğütlerinden faydalanabilirsiniz.

Programın şifalı etkisinin temelini hafifletici beslenme rejimi teşkil etmektedir. Bu diyetle güdülen amaç, vücudumuzun doğal iyileşme ve temizlenme süreçlerini tetiklemektir. Eğer hastalığınızda daha özel bir durum yoksa programın büyük bölümü günde 1 kg meyve ile 4 adet ballı çay tüketiminden oluşan hafif açlık diyetinden ibarettir. Bunların dışında programa hiç bir ilave besin eklenmez. Sadece taze sıkılmış meyve ve sebzelerden hazırlanan “Fresh” içecekler ve doğal yöntemlerle hazırlanan sebze sularını ayrıcalıktan sayabilirsiniz. 15 - 20 gün arasında devam ededen meyve terapisinden sonra yeniden beslenmeye geçilmektedir. Bu esnada dengeli ve sağlıklı beslenmenin ipuçları verilerek doğal beslenmeye uyumlu bir geçiş yapılır. Tekrar beslenme dönemi meyve terapisi süresinin yarısı kadardır. Meyve ve çaylar sayesinde daha hafif ve katlanılabilir hale gelen şifa orucu sırasında çoğu zaman korktuğunuzun aksine pek açlık hissetmezsiniz. Sağlığımız açısından sağladığı yararların yanı sıra bu yöntemle önemli ölçüde kilo kaybı da elde edilmektedir.

thumb med09Kliniğe gelen her hastaya elektrokardiyogram, vücut bileşimi ölçümleri (body empedans analizi), batın grafisi ve 30 kritere göre kan tahlilinden ibaret komple sağlık durumu incelemesi yapılır. Gerekli görüldüğünde uzmana yönlendirilip ek tahlillerin yapılması da talep edilebilir: kan damarları doppler sonografisi, tiroid bezi ve süt bezleri ekografisi, hormonal kan testleri ve tümör belirteçleri, jinekolojik muayene, ekokardiyografi, osteometri, spirometri, holder EKG, sinirdim sistemi endoskopisi. Bütün bu tetkiklerin amacı her hastanın sağlık durumuna ayrıntılı tanı ve teşhis konularak terapinin etkilerini değerlendirmek ve programı risksiz bir şekilde gerçekleştirmektir.

Sinirsel ve psikolojik problemleri olan hastalara psikoterapiden faydalanma olanağı, kas iskelet sistemi ile ilgili şikayetlerde ise, manuel ve fiziksel tedavi sağlanır. Kolon hidro terapi adlı özel prosedürle de, meyve terapisi ve probiyotik kullanımı eşliğinde güçlü detoks etkisi elde edilir. Her güne sabah jimnastiği ile başlanılıp, daha sonra Tibet ritüelleri, rehber eşliğinde geziler, sağlıklı ve doğal beslenme ve yaşam tarzı konularında zengin sunum ve film derlemeleri arasında seçenek yapılabilmektedir, haftada birkaç gün ise, yoga, callanetics, çin jimnastiği, dans sporu dersleri, halk oyunları dersleri, diskolar ve otobüsle ünlü turistik yerlere ziyaretler düzenlenir.

Kliniğimizde 4 farklı program arasında seçenek yapabilirsiniz. Bunlar beslenme rejimi ve tedavi paketinizde yer alan hizmetlerin çeşitlerine göre ayrılmış olup, şunlardır:

Programlar Yemek Menüsü Tedavi Edici ve Arındırıcı Etkisi
Meyve Terapisi 1-2 kg meyve + 4 adet ballı çay ++++
Yeniden Beslenme Belirli rejime göre beslenme ++
Dengeli ve Sağlıklı Beslenme Tercihe bağlı sağlıklı yemek menüsü +
Detoks Tercihe bağlı sağlıklı yemek menüsü + masaj, sauna, hidrokolon, probiyotikler +++

114 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Edu03